Ką mes žinome apie tenisą?

tennisas

Tenisas – sporto kryptis kur varžosi 2 žaidėjai, arba 2 komandos kurios susideda iš 2 žaidėjų.

Mums prireiks:

 1. Teniso kortas.
 2. Raketės.
 3. Kamuoliukai.
 4. Priešininkas.

Bet viskas ne taip paprasta kaip atrodo. Tenisas gana sunkus sportas, reikalaujantis ištvermės, geros koordinacijos, jėgų.

Tuo metu tenisas kaip sportas nepadės priaugti didžiulį raumenų, bet padės pašalinti riebalų perteklių, jeigu jie yra, o didelius raumenis – papildoma apkrova stuburai ir širdžiai, be to galintis paversti atgal į riebalus, kai nustosite treniruotis su svoriais.

Tenisas tinka kaip vaikams taip ir jų tėvams. Jūs ir jūsų vaikas galės ne tik išsivystyti taisyklingus raumenis, bet taip pat gerokai padidinti reflekso ir reakcijos greiti, jis padės įgyti gražią figūrą ir tinkamai padės ji išlaikyti. Kaip ir, bet koks sportas, tenisas – svarbus žingsnis kelyje I sveiką gyvenimo būdą. Jis sutinka galimybė treniruoti visas raumenų grupės, išvijo koordinacija ir reagavimo laiką. Kilnodamas po korta jus treniruojat visą savo kūną. Praktikuojant smūgius, dirba stuburo, rankų, kojų raumenys, aktyviai sustiprina sėdmenų raumenys. Jeigu rimtai nusiteiksite užsiimti teniso, jum prireiks:

 1. Raketė.

Raketės būna įvairių rūšių ir kategorijų. Nuo vaikiškų iki profesionaliu. Tad būtų geriau jeigu jūs iš pradžių pasikonsultuotum su treneriu.

 1. Kamuoliukai.
 2. Stygos.

Žaidimo metu stygų įtempimas silpnėja, ir gali sugadinti žaidėjui partija.?

Dar stygos turi įprotį nutrūkti, tad geriau iškart įsigyti papildoma komplektą.

 1. Raketės įmautas.

Būna taip, kad raketę parduodama “nuoga”. Jum teks pasisaugoti ji ir įsigyti įmautes.

 1. Rūbai ir avalynė.

Kaip minimumas – teniso sportbačiai. Idealu būtų nusipirkti kostiumą specialiai pritaikyto tenisui, kuris susiūtas iš šiuolaikiškų “kvepiančiu” audinių.

Bet, nusipirkus visą tai mum prireiks išsirinkti teniso korta, jie būna skirtingų rūšių ir paviršių:

 1. Žolės paviršius toks dangos tipas turi įtakos kamuoliu atšokai, žaidimas skirtinguose paviršiuose kardinaliai skiriasi. Žolės dangos kortams būdingas žemas ir pati greičiausia kamuolio atšoka. Be to, žaidimas gali būti sudėtingiausias dėl nelygių paviršių.
 2. Grunto danga.

Jai panaudojamos molio, smėlio, susmulkintų plytų ar akmens mišinio, gana dažnai pradedant guminių ir plastmasinių trupinių. Įprasta grunto korto spalva – raudona, ruda arba tamsiai žalia. Toks kortas laikomas pačių lietingiausiu su dideliu kamuoliu atšoka. Atitinkamai ir žaidimo tempas ant jų lietas.

 1. Sintetinio paviršiaus kortas.

Šio tipo paviršius naudojamas patalpų viduje, uždaro korto įrengimui. Dar vienas sintetinio korto paviršiaus variantas – dirbtinė žolė, ji labai minkšti, turi geras slidinėjimo savybes, neturi didelės apkrovos nugarų, kojoms ir sąnariams.

Mes truputi sužinojom apie kortų rūšių, inventorių. Laikas sužinoti privalumus ir trūkumus!

Privalumai:

 1. Žaidimo metu dirbo visi kūno raumenys. Tokių būdų galite atsikratyti nereikalingų kilogramų.
 2. Užsiėmimai tenisu puikiai atsilieps sveikatai, nes visų pirma treniruoja širdies ir kraujagyslių sistema, sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, didina ištvermė.
 3. Dar vienas privalumas – tenisas vysto intelektą, nes reikia sukurti savo žaidimo strategija ir numatyti varžovų veiksmus.
 4. Dėl to, kad užsiėmimai vyksta žaidimų forma, šis procesas puikia pašalina stresą.

Trūkumai:

 1. Užsiėmimai nepigus, nes inventorius, drabužiai, raketės, treneris, korto nuoma, gali būti gan brangi.
 2. Jeigu turite problemų su širdies – kraujagyslių arba atramos – judėjimo sistemomis, teniso užsiiminėti nerekomenduojama.

Pradėkit treniruotis su džiaugsmu ir būkite sveiki! Nepamirškite, kad įtakos sveikatai turi ne tik fizinis aktyvumas, bet ir taisyklinga mityba, sveikas miegas ir kitos sveiko gyvenimo būdo sudėtines!

Leave a Reply